تست عنوان
close
سایت صنعت و بازار | مقالات و گزارش ها
حوزه های صنعتـــی
حوزه های صنعتـــی
گزارش های صنعتی
 • مصاحبه
  تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۰۱ تعداد بازدید :‌ ۲۸۵
  دکتر مهدی رحمانی، مدیر عامل شرکت رنگین نانو نهال در سال 1395 بنای تاسیس یک شرکت نوپای نانویی را برپا کرد و تاکنون دستاوردهای علمی و فنی بسیاری در زمینه تولید رنگ‎های پودری الکترواستاتیک کسب نموده است. در گفتگوی پیش رو، دکتر رحمانی به بیان تجربیات خود در خصوص فعالیت‎هایش در حوزه نانو می‎پردازد و دیدگاه‎های خود را در این زمینه بیان می‎کند.
  تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۰۷ تعداد بازدید :‌ ۴۳۲
  "آریا پلیمر پیشگام" یکی دیگر از دو شرکتی بود که به عنوان فعالین حوزه نانوکامپوزیت‎های پلیمری در نشست تخصصی و مشترک بین ایران و اندونزی در جاکارتا حضور یافته و موفق به ارائه‎ی برخی محصولات نانویی خود، برای حضار شد.
  تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷/۲۶ تعداد بازدید :‌ ۳۳۹
  در هفتمین روز شهریور ماه سال 96، نشستی تخصصی و مشترک بین ایران و اندونزی در جاکارتا پایتخت اندونزی، به همت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و وزارت صنایع کشور اندونزی برگزار گردید. "پارسا پلیمر شریف" یکی از دو شرکتی بود که به عنوان فعالین حوزه نانوکامپوزیت¬های پلیمری در این نشست حضور یافته و موفق به ارائه‎ی برخی محصولات نانویی خود، برای حضار شدند.
  بیشتر
 • گزارش
  تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۱۴ تعداد بازدید :‌ ۱۲۰
  در نوشتار صرفا به کاربردهای «فناوری نانوپوشش سخت و مقاوم » معطوف شده است. به عنوان مثال ابزارآلات، قالبهای تزریق پلاستیک و قالبهای فورج، تیغ ههای برش در کمباینها و موتورهای دیزلی مورد استفاده در این صنعت به شدت نیازمند فناوری نانوپوششها است.
  تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۱۵ تعداد بازدید :‌ ۴۴۴
  در گزارش زیر در مورد بازار جهانی باتریهای لیتیمی و شرکتهای فعال در این زمینه بحث شده است.
  تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۰۱ تعداد بازدید :‌ ۴۸۱
  با توجه به دستاوردهای دانشی و فناورانه چشمگیر کشور در حوزه نانوالیاف، کارگروه صنعت و بازار ستاد به منظور کمک به تجاری سازی این دستاوردها اقدام به برگزاری «نخستین فن بازار نانوالیاف » در حاشیه اولین همایش بین المللی نانوالیاف ایران (ICNF2017) نموده است که هدف اصلی آن، تقویت تعاملات صاحبان دانش فنی با سایر بازیگران اکوسیستم نوآوری و جذب منابع مالی مورد نیاز برای تجاری سازی است.
  بیشتر
 • مقاله
  تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۰۵ تعداد بازدید :‌ ۱۲۸۱
  دراین مقاله ایده اصلی جهت حذف آلاینده‌ها، استفاده از پلاسمای غیرحرارتی است. پلاسما که در بعضی متون حالت چهارم ماده بدان اطلاق می‌شود توده‌ای است که شامل ملکولها، یونها و الکترونها در فاز گازی است. لازم به ذکر است که بالا بودن درجه حرارت از ویژگیهای پلاسما نیست و اتفاقاً در این بحث از پلاسمایی صحبت شده است که دمای پایینی دارند. باید توجه داشت که خاصیت «تخریب‌کنندگی» از ویژگی‌های توده پلاسما...
  تاریخ : ۱۳۹۲/۰۸/۲۶ تعداد بازدید :‌ ۴۷۲۳
  رشد روزافزون جمعیت و کمبود مواد غذایی از یک سو و نابودی بخش مهمی از منابع زیست محیطی کره زمین بدلیل استفاده بی رویه از سوی دیگر، لزوم تغییر نگرش جدی نسبت به مدیریت بخش کشاورزی در سطح جهانی را نمایان میسازد.
  تاریخ : ۱۳۹۲/۰۸/۲۶ تعداد بازدید :‌ ۳۹۲۵
  با توسعه فناوری نانو در بخش بهداشت و سلامت می‌توان محصولاتی تولید کرد که بطور مستقیم و غیرمستقیم بر ارتقای سلامت انسان، بهداشت جامعه و سلامت محیط زیست تاثیر گذارند. با توجه به کاربردهای اخیر فناوری نانو در حوزه پزشکی، می‌توان گفت این فناوری، کلیدی برای روش‌های تشخیصی سریع‌تر و آسان‌تر بیماری‌ها در آزمایشات گوناگون است، که برای تشخیص پارامترها و ساخت حسگرها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این علم...
  بیشتر
 • یادداشت های سایت رصد
  تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۲۱ تعداد بازدید :‌ ۴۳۶
  کشور ایران با بحران جدی آب مواجه است این مساله بیش از آنکه ناشی از کمبود منابع آب باشد به مدیریت نادرست آن برمیگردد. بکاربردن راهکارهای علمی در این شرایط می تواند در به تعویق انداختن این مساله موثر باشد
  بیشتر