تست عنوان
close
سایت صنعت و بازار | مقالات و گزارش ها
حوزه های صنعتـــی
حوزه های صنعتـــی
گزارش های صنعتی
 • مصاحبه
  تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۲۹ تعداد بازدید :‌ ۱۰۷۹
  دکتر سید حسن توسلی، موسس شرکت تکفام‌سازان طیف نور و عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی، از جمله کسانی است که توانسته فرآیند تبدیل علم به عمل را به خوبی طی کرده و تحولی در زمینه میکروسکوپی و طیف سنجی در کشور به وجود آورد. شرکت تکفام‌سازان طیف نور اولین سازنده میکروسکوپ رامان در کشور بوده و همچنین در زمینه ساخت طیف‌سنج‌های پهن‌باند نیز فعالیت دارد. این شرکت تا کنون در زمینه ساخت و تولید و...
  تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۰۱ تعداد بازدید :‌ ۱۰۲۵
  دکتر مهدی رحمانی، مدیر عامل شرکت رنگین نانو نهال در سال 1395 بنای تاسیس یک شرکت نوپای نانویی را برپا کرد و تاکنون دستاوردهای علمی و فنی بسیاری در زمینه تولید رنگ‎های پودری الکترواستاتیک کسب نموده است. در گفتگوی پیش رو، دکتر رحمانی به بیان تجربیات خود در خصوص فعالیت‎هایش در حوزه نانو می‎پردازد و دیدگاه‎های خود را در این زمینه بیان می‎کند.
  تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۰۷ تعداد بازدید :‌ ۹۹۴
  "آریا پلیمر پیشگام" یکی دیگر از دو شرکتی بود که به عنوان فعالین حوزه نانوکامپوزیت‎های پلیمری در نشست تخصصی و مشترک بین ایران و اندونزی در جاکارتا حضور یافته و موفق به ارائه‎ی برخی محصولات نانویی خود، برای حضار شد.
  بیشتر
 • گزارش
  تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۲۴ تعداد بازدید :‌ ۵۲۵
  با توجه به رسالت کارگروه صنعت و بازار در تجاری سازی فناوری ها و محصولات فناوری نانو و به کارگیری آن‎ها در صنایع، این رو کارگروه تلاش کرده است تا با ایجاد بستری مناسب، زمینه همکاری شرکت های متقاضی صنعتی و شرکت های دارنده فناوری را آماده سازد. در این گزارش برخی از پروژه‎های موفق صنعتی در زمینه فناوری نانو منتشر شده است.
  تاریخ : ۱۳۹۶/۱۰/۱۶ تعداد بازدید :‌ ۷۵۶
  فناوری نانو، فناوری جدیدی است که همه دنیا را فرا گرفته است و به بیانی دقیق تر می توان گفت که فناوری نانو بخشی از آینده نیست بلکه همه آینده است. از آنجا که این فناوری، یک رویکرد جدید به همه علوم و فنون می باشد و همچنین با توجه به بخش های مختلف صنعت، فناوری نانو کاربردهای گسترد های در صنایع ساختمان، لوازم خانگی، تزیینی و صنایع وابسته یافته است.
  تاریخ : ۱۳۹۶/۱۰/۰۹ تعداد بازدید :‌ ۷۳۳
  در این گزارش، کارهای صورت گرفته در زمینه باتریهای لیتیم فلز که منجر به اختراع و ارتقای سیستمهای لیتیم-یون شده مورد بررسی قرار گرفته اند.
  بیشتر
 • مقاله
  تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۰۳ تعداد بازدید :‌ ۴۵۵
  در سال ۱۳۹۳ "سامانه یکپارچه مدیریت تبادل فناوری در ستاد نانو" با هدف انتقال فناوری از شرکت‏‌های کوچک و متوسط به شرکت‏‌های بزرگ، ذیل تجربیات گذشته ستاد توسعه فناوری نانو در این خصوص و همچنین بررسی موارد موفق در سایر کشورها، طراحی و راه‏‌اندازی شد.
  تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۰۵ تعداد بازدید :‌ ۲۱۲۰
  دراین مقاله ایده اصلی جهت حذف آلاینده‌ها، استفاده از پلاسمای غیرحرارتی است. پلاسما که در بعضی متون حالت چهارم ماده بدان اطلاق می‌شود توده‌ای است که شامل ملکولها، یونها و الکترونها در فاز گازی است. لازم به ذکر است که بالا بودن درجه حرارت از ویژگیهای پلاسما نیست و اتفاقاً در این بحث از پلاسمایی صحبت شده است که دمای پایینی دارند. باید توجه داشت که خاصیت «تخریب‌کنندگی» از ویژگی‌های توده پلاسما...
  تاریخ : ۱۳۹۵/۰۱/۲۲ تعداد بازدید :‌ ۱۵۴۳
  گزارش‌های بازار فناوری، امروزه به عنوان مرجعی مفید و قابل اطمینان جهت رصد فناوری‌های نوین مطرح می باشند. شرکت‌های تولید گزارش بازار فناوری، به هر یک از موضوعات فناوری بر اساس اولویت و برنامه‌ی تعریف شده در مرکز خود به شکلی ویژه می‌پردازند. در این گزارش موضوعاتی که توسط این شرکت دستمایه نگارش گزارش بازار شده بررسی شده تا حوزه های داغ برای تجاری سازی مشخص شود.
  بیشتر
 • یادداشت های سایت رصد
  تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۲۱ تعداد بازدید :‌ ۱۴۷۲
  کشور ایران با بحران جدی آب مواجه است این مساله بیش از آنکه ناشی از کمبود منابع آب باشد به مدیریت نادرست آن برمیگردد. بکاربردن راهکارهای علمی در این شرایط می تواند در به تعویق انداختن این مساله موثر باشد
  بیشتر