حوزه های صنعتـــی
حوزه های صنعتـــی
مشاهده خبر

تجهیز خانه‎های آلمانی به پاوروال‎ها

تاریخ خبر : ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ تعداد بازدید : ۱۷۰
تعداد رای : ۰
خانه‎های آلمانی می‎توانند با استفاده از سیستم‎های ذخیره باتری که در آنها نصب شده، انرژی لازم را از طریق خورشید تأمین کنند و مازاد آن را در اختیار شبکه برق کلی قرار دهند.

خانه‎های آلمانی می‎توانند با استفاده از سیستم‎های ذخیره باتری که در آنها نصب شده، انرژی لازم را از طریق خورشید تأمین کنند و مازاد آن را در اختیار شبکه برق کلی قرار دهند. هم اکنون 100000 خانه در آلمان از سیستم باتری متصل به شبکه استفاده می‎کنند.

فعالیت‎های آلمان منجر به کاهش هزینه سیستم‎های خورشیدی در این کشور شده است. بطوریکه امسال 1 میلیون خانه به پنل‎های خورشیدی مجهز شدند و انرژی را تولید می‎کنند که گاهی اوقات ممکن است بیش از مصرف باشد.

در این مواقع می‎توان الکتربسیته مازاد تولیدشده را صادر کرد. در حال حاضر، کشور آلمان روی به استفاده از سیستم‎های ذخیره‎ای آورده تا بتواند راهی برای مصرف الکتریسیته مازاد پیدا کند.

سیستم‎های باتری خانگی می‎توانند انرژی لازم را از خورشید در طول روز دریافت کنند و در طول شب این انرژی را در اختیار منازل قرار می‎دهند. از سال 2013 قیمت باتری‎های لیتیم-یون با کاهش 50% مواجه شده که همین امر، ساخت سیستم‎های باتری خانگی را بسیار مطلوب می‎سازد.

مزیت استفاده از چنین سیستم‎هایی این است که علاوه بر انرژی تولیدشده برای مصارف خانگی، می‎توان انرژی تولیدشده توسط این سیستم‎ها را به یک کارخانه انرژی مجازی تبدیل کرد. لذا اگر یک سیستم خانگی، انرژی بیشتری از مصرف خود تولید کند، مازاد انرژی به شبکه کلی فروخته شده و در اختیار سایر خانه‎هایی که به این سیستم دسترسی ندارند، قرار می‎گیرد. علاوه بر این، استفاده از سیستم‎های ذخیره‎ای باتری، الکتریسیته ارزان‎تری را تولید می‎کند.

به گفته انجمن انرژی آلمان، هدف بعدی، تجهیز 200000 سیستم ذخیره باتری خانگی در دو سال آینده است که البته با سرعتی که تاکنون داشته، کاملاً میسر خواهد بود.

 

 

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)