حوزه های صنعتـــی
حوزه های صنعتـــی
مشاهده خبر

ارائه جدیدترین دستاوردهای حوزه نانو در بیستمین نمایشگاه بین‎المللی صنایع دریایی ایران

تاریخ خبر : ۱۳۹۷/۰۹/۲۴ تعداد بازدید : ۶۷
تعداد رای : ۰
به همت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، تولیدکنندگان و فناوران نانو در بیستمین نمایشگاه بین‎المللی صنایع دریایی ایران حضور داشته و محصولات خود را ارائه خواهند نمود.

سازمان بنادر و دریانوردی و معاونت همایش‌ها و نمایشگاه‌های شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه کیش در نظر دارند  بیستمین دوره نمایشگاه بین‌المللی صنایع دریایی و دریانوردی ایران را در سال1397، با هدف شناسایی و معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری و ارائه توانمندی‌ها و آخـرین دستاوردهای صنایع، تأسیسات و سامانه‌های دریایی و بندری جمهوری اسلامی ایران در سطح بین‌المللی برگزار نمایند.

دوره پیشین این نمایشگاه، بیش از 300 شرکت داخلی و نمایندگی خارجی آخرین دستاوردها، تجهیزات و قطعات مختـلف صـنایع دریایـی، دریانـوردی و خدمـات مرتبـط را در معـرض دیـد بازدیدکنندگان قرار دادند و این نمایشگاه موقعیت مناسبی را جهت مذاکره و تعامل شرکت‎کنندگان فراهم آورد.

ایران به عنوان یکی از کشورهای پیشتاز در زمینه فناوری نانو، گام‎های بلندی در زمینه کاربرد صنعتی این فناوری برداشته است. رشد و توسعه علم و فناوری نانو باعث افزایش توجه و استفاده از آن در صنایع مختلف شده است. فناوری نانو با کاهش هزینه عملیات, افزایش بازدهی مصرف سوخت و بهبود مقاومت تجهیزات، صنعت دریایی را تحت تاثیر قرار داده است. فناوری‎های دریایی مبتنی بر نانو اثر قابل توجهی بر عملکرد انواع شناورها از جمله کانتینرها، کشتی‎های تفریحی و شناورهای کوچک داشته است. اگرچه در حال حاضر تحقیقات مهمی در زمینه استفاده از فناوری نانو در صنعت دریایی انجام شده است اما تجاری‎سازی این فناوری‎ها نیاز به اقدامات بیشتری دارد.

ارائه جدیدترین دستاوردهای حوزه نانو در بیستمین نمایشگاه بین‎المللی صنایع دریایی <a target=

با توجه به رشد و بلوغ فناوری نانو در داخل کشور، ستاد توسعه فناوری نانو در نظر دارد با رویکرد آشناسازی صنعت دریایی کشور با کاربردهای فناوری نانو و استفاده از فرصت‌های تجاری و فنی این فناوری در بیستمین نمایشگاه بین‎المللی صنایع دریایی ایران شرکت نماید. با توجه به نیازهای شرکت‎های فعال در حوزه دریایی، محصولات مبتنی بر فناوری نانو از جمله نانوپوشش‎ها به روش PEO، فناوری الکترونیک چاپی، افزودنی‎های سوخت، نانوکامپوزیت‎ها و پلیمرها مانند کفپوش‎های پلیمری و همچنین رنگ‎های دریایی شامل ضدخزه، ضدخوردگی و غیره  که در این صنعت کاربرد دارند.

بی شک برپایی بیستمین نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی ایران می‌تواند نقش بسزایی در شناسایی و گسترش مناسبات تجاری و ایجاد فرصت‌های سرمایه گذاری بین مراکز صنایع دریایی و دریانوردی و آنها  ایفا نماید. لازم به ذکر است فناوران حوزه نانو در غرفه 204 در محل دائمی نمایشگاه‎های بین‎المللی کیش از 26 تا 28 آذر ماه سال جاری پذیرای صنعتگران و علاقه‌مندان این حوزه خواهد بود.

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)