حوزه های صنعتـــی
حوزه های صنعتـــی
مشاهده خبر

تجاری سازی نانوفیلترهای خودرو در شهرک صنعتی شیراز با همکاری فن بازار منطقه ای فارس

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ تعداد بازدید : ۳۲۰۷
تعداد رای : ۱
شرکت شهرک صنعتی شیراز با همکاری فن بازار منطقه ای فارس موفق به تولید انبوه نانو فیلتر خودروهای سبک با ظرفیت تولید یک میلیون و دویست هزار فیلتر در سال شده است.
همزمان با گرامیداشت هفته صنعت و معدن ،تولید انبوه محصول نانوفیلتر خودروهای سبک در شهرک صنعتی بزرگ شیراز به بهره برداری رسید. پیروزی مدیرعامل کارخانه گفت : خط تولید این واحد صنعتی که با حمایت های فن بازار منطقه ای فارس راه اندازی شده است ، ظرفیت تولید یک میلیون و دویست هزار  نانو فیلترویژه خودروهای سبک را در سال دارا می باشد. 
 
filereader.php?p1=main_a1c3ae6c49a89d92a

مدیر واحد صنعتی تولید کننده این نانوفیلترها عنوان کرد: "با توجه به این که استفاده از این فناوری حاصل اختراع داخلی بوده و دانش آن منحصربفرد است و هم چنین با توجه به تفاوت هایی که با فیترهای معمولی دارد، می تواند در زمینه صادرات نیز بسیار موفق باشد. وجه تمایز  این نانوفیلترها  نسبت به سایر فیلترهای متداول عبارتند ازکاهش میزان مصرف سوخت، کمک به جذب آلاینده های محیط و عمر طولانی فیلتر در مقایسه با محصولات مشابه.
 
filereader.php?p1=main_037a595e6f4f0576a

تولید تجاری نانوفیلترها با همکاری فن بازار منطقه ای فارس و با سرمایه گذاری بیش از 10 میلیارد ریال انجام شده است. با بهره برداری از این فناوری در حال حاضر برای 16 نفر اشتغال مستقیم ایجاد شده است.
شهرک صنعتی شیراز با هدف استقرار و تمرکز واحدهای صنعتی و پشتیبانی از صنایع کوچک در سال 1368 تاسیس شده و در این جهت علاوه بر ایجاد زیر ساخت های صنعتی،  سعی در حمایت های مختلف از صنایع مستقر در شهرک های صنعتی داشته و این امر را به روش های مختلفی تا ارتقاء کامل سطح آموزشی و فناوری صنایع مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی خصوصا صنایع کوچک ادامه می دهد. در همین راستا شهرک صنعتی شیراز با همکاری فن بازار منطقه ای فارس موفق به تولید انبوه نانو فیلتر خودروهای سبک شده است. 
 
filereader.php?p1=main_10a7cdd970fe135cf

اکبر قنبرپور رییس مرکز فن بازار ملی ایران نیز که در افتتاحیه این مراسم حضور داشت، با اشاره به نقش مهم فن بازارها در ایجاد حلقه واسط بین مخترعان و عرضه کنندگان  فناوری با واحد های صنعتی متقاضی فناوری بیان کرد: "تاکنون در کشور 16 فن بازار منطقه ای راه اندازی شده و هدف بازار اداره فکری تعیین اختراعات و ایده های قابل ارائه به صنعت است تا به صنایع و سرمایه گذاران مربوط به خود رسیده و با حمایت دولت این مسیر سهل تر پیش رود. وی هم چنین عنوان کرد: فن بازار بستر مطمئن و امنی برای صاحبان فکر و ایده و مخترعان و عرضه کنندگان فناوری فراهم کرده تا با استفاده از این ظرفیت، ابتکارات و ایده های فناورانه به تجاری سازی برسد.
این شرکت قصد دارد تا پایان سال از فیلترهای صنعتی و فیلترهای ماشین های سنگین نیز بهره برداری کند.

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)