حوزه های صنعتـــی
حوزه های صنعتـــی
مشاهده خبر

پایان سلطه خودروهای بنزینی با سرمایه‎گذاری چین در خودورهای الکتریکی

تاریخ خبر : ۱۳۹۷/۰۷/۰۷ تعداد بازدید : ۱۱۱
تعداد رای : ۰
طبق گزارش مؤسسه بلومبرگ میزان فروش خودروهای الکتریکی تا سال 2025 در چین به 2/5 میلیون در سال خواهد رسید. میزان تسلط خودروهای الکتریکی در طی یک قرن گذشته در طی چند دهه آینده با سرمایه‎گذاری شرکت‎های چینی و از طرفی سایر شرکت‎های سازنده خودرو در سراسر دنیا به خطر خواهد افتاد.

طبق برآرود مؤسسه تحقیقاتی بلومبرگ تا سال 2040 بیش از نیمی از فروش خودروهای جدید و یک سوم ناوگان دریایی (معادل 599 میلیون وسیله) به صورت الکتریکی خواهندبود.

شرکت‎های General Motors، Toyota Motors، BYD و Volkswagen AG میلیون‎ها دلار در زمینه انرژی‎های نوین سرمایه‎گذاری کرده‎اند تا وارد رقابت با شرکت تسلا شوند.

در این راستا کشور چین نقش محوری را در گرایش به استفاده از خودروهای الکتریکی ایفا خواهد کرد؛ بطوریکه شهر پکن بزرگترین مرکز فروش خودروهای الکتریکی به شمار می‎رود. سیاست‎های صنعت خودروی الکتریکی چین به نحوی است که استراتژی‎های شرکت‎های فروش خودروی الکتریکی در سطح دنیا همچون تویوتا را باز طراحی می‎کند. در ماه آوریل 72000 خودروی الکتریکی در چین به فروش رفت که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته با افزایش 136 درصدی مواجه شده است. این میزان فروش در آمریکا تنها به 19700 عدد محدود شده است. پیش‎بینی می‎شود که میزان فروش جهانی خودروهای الکتریکی از سال گذشته به تعداد 1 میلیون به حدود 60 میلیون وسیله در سال 2040 برسد. کشور چین سیاست‎های تولید خودروی الکتریکی را نه تنها برای کاهش واردات نفت و بهبود کیفیت هوا بلکه به دلایل صنعتی و ایجاد رقابت جهانی در صنعت باتری دنبال خواهد کرد.

در حال حاضر مصرف‎کنندگان آمریکایی می‎توانند از بین 38 مدل خودروی الکتریکی، نمونه مورد نظر خود را انتخاب کنند که این آمار تا پایان سال 2022 به 100 مدل خواهد رسید.

افزایش گزینه‎ها می‎توانند میزان فروش محصولات الکتریکی را تا سال 2022 به 853000 عدد برساند.

از طرفی میزان فروش خودروهای الکتریکی در اروپا نیز به شدت رو به افزایش است و انتظار می‎رود که میزان فروش خودروهای الکتریکی تا سال 2022 به 860000 عدد برسد که بیش از نیمی از این فروش به کشورهای فرانسه، انگلستان و آلمان اختصاص خواهد یافت.

 

filereader.php?p1=main_cdaf0711878c1b8d5a9e93155fbd4375.jpg&p2=news&p3=20&p4=1

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)