تولید نانو اکسید روی آنتی‌باکتریال برای صنایع مختلف در کشور

یک شرکت دانش بنیان داخلی با حمایت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی توانسته است، نانو اکسید روی را با خاصیت آنتی‌باکتریال تولید کند.
تولید نانو اکسید روی

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، خلیل بیکی، مدیرعامل شرکت بهین نانو ذرات پارس واقع در پارک علم و فناوری استان یزد، در خصوص کالای تولید شده در این مجموعه گفت: محصول تولید شده در شرکت ما، نانو اکسید روی است.

وی تصریح کرد: از جمله خواص ویژه نانو اکسید روی، می‌توان به پایداری شیمیایی بالا، ثابت دی الکتریک پایین، فعالیت کاتالیزوری بالا، جذب نور فروسرخ  و فرابنفش و از همه مهم‌تر خاصیت ضدباکتری و ضد قارچ آن اشاره کرد که شرکت بهین نانو ذرات پارس قادر است این محصول را بر اساس سفارش مشتری تا اندازه ذرات زیر ۱۰۰ نانومتر و خلوص بالای 99.99 درصد تولید کند.

بیکی، نانو اکسید روی را دارای کاربردهای مختلفی دانست و افزود: برخی از کاربردهای این محصول شامل استفاده در پارچه و البسه به عنوان یک ترکیب ضد قارچ و ضد باکتری، استفاده در صنایع لاستیک، پلاستیک‌سازی و لعاب کاشی و سرامیک، استفاده در صنایع رنگ به عنوان رنگ‌های عایق حرارتی، استفاده در لوازم آرایشی و بهداشتی مانند برخی از پمادها و... است.

مدیرعامل شرکت بهین نانو ذرات پارس، خاطرنشان کرد: با توجه به کاربردهایی که این محصول دارد، می‌توان گفت که بازار هدف آن بیشتر مواردی است که به دنبال دستیابی به خاصیت آنتی‌باکتریال از نانو اکسید روی هستند، مانند کاغذ آنتی‌باکتریال، چینی بهداشتی، پوشاک، داروی دام و....

وی محصول تولید شده در شرکت بهین نانو ذرات پارس را از نظر کیفیتی و قیمتی با نمونه‌های مشابه خارجی قابل رقابت دانست و ادامه داد: نانو اکسید روی تولید شده در این مجموعه با نمونه‌های چینی و آمریکایی موجود در بازار قابل رقابت است. محصول ما بنابر اظهار مشتریان دارای همان کیفیت بوده و نتیجه مورد نظر مشتری را ایجاد می‌کند.
بیکی با اشاره به اینکه نانو اکسید روی تولید شده در شرکت متبوعش، استانداردهای لازم را دارد، گفت: از آنجا که محصول ما قابلیت رقابت در بازارهای جهانی را دارد، یکی از چشم‌اندازهای این مجموعه صادرات محصول مورد بحث است. از اینرو در حال توسعه کارها برای تولید صنعتی این محصول هستیم تا در مراحل بعدی صادرات آن را آغاز کنیم.
مدیرعامل شرکت بهین نانو ذرات پارس، ضمن اعلام رضایت از تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی، عنوان کرد: تسهیلاتی که صندوق ارائه می‌دهد، تسهیلات خوبی است.

وی در پایان اظهار کرد: تسهیلاتی که شرکت ما از صندوق نوآوری و شکوفایی دریافت کرده است در خصوص نمونه‌سازی محصول نانو اکسید روی بود که تولید این محصول در مقیاس تولید صنعتی می‌تواند حدود 10 نفر اشتغال‌زایی داشته باشد.

منبع مطلب
نصب راکتور جدیدی برای تولید گرافن اکسید

نصب راکتور جدیدی برای تولید گرافن اکسید

شرکت جی 6. متریالز یک راکتور جدید برای تولید گرافن اکسید در مقیاس آزمایشی نصب کرد.