حفاظت از نام تجاری و شناسایی کالای تقلبی با فناوری نانو

شرکت نانوتک سکیوریتی محصول جدید خود در حوزه فناوری حفاظت از نام تجاری را رونمایی کرد.
 شناسایی کالای تقلبی

شرکت نانوتک سکیوریتی (Nanotech Security)، پیشرو در توسعه ادوات امنیتی نانو-نوری ایمن که محصولاتش در بازارهای محافظت از اسکناس و نام تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد، با معرفی فیلم‌های تغییر رنگ خود موسوم به LumaChrome به بازار حفاظت نام تجاری، از گسترش محصولات در این حوزه ابراز خوشحالی کرد.

نانوتک سکیوریتی چندین ترکیب رنگ منحصر به فرد را با چندین فرمت کاربردی به طور انحصاری برای بازار حفاظت از نام تجاری طراحی کرده است. فیلم تغییر رنگ LumaChrome می‌تواند برای نام‌های تجاری، علامت‌های تجاری و یا عبارت‌های تبلیغاتی مختلف به صورت سفارشی ساخته شود که در ابعاد و فرمت‌های گوناگون موجود است و برای استفاده مستقیم می‌تواند به برچسب‌ها و پچ‌هایی با چسب حساس به فشار (PSA) تبدیل شود.

فیلم تغییر رنگ LumaChrome شرکت نانوتک یک فناوری ثابت‌شده است که برای دهه‌ها در بیش از ۳۰ فرقه اسکناس و کاربردهای مختلف در شناسه (ID) امن در بیش از ده کشور مورد استفاده قرار گرفته است. هنگامی که زاویه دید تغییر می‌کند، LumaChrome، شناسه‌سنجی سریع و شهودی را از طریق تغییر رنگ واضح ارائه می‌دهد. این یک راه‌حل ایمن و ساده برای تفهیم است که به راحتی در زوایای متعدد و شرایط روشنایی متغیر قابل تشخیص است.

تعداد فزاینده‌ای از نام‌های تجاری به دنبال راه‌حل‌هایی هستند که به مصرف‌کننده اجازه می‌دهد تا به سرعت محصولات خود را ارزیابی کرده و کالاهای اصلی را از تقلبی متمایز کند. فیلم امنیتی LumaChrome می‌تواند برای حفاظت از نام تجاری، جلوگیری از جعل و استفاده در بسته‌بندی‌های هوشمند در صنایع مختلف از جمله داروسازی، الکترونیک، وسایل تصویربرداری و ... به کار رود.

تروی بولاک، رئیس و مدیر عامل شرکت "نانوتک سکیوریتی" اظهار داشت: "ما با توسعه یک پالت رنگ جدید منحصر به فرد در بازار حفاظت از نام تجاری، با موفقیت فناوری اثبات‌شده خود را ارتقا دادیم. با ترکیب چاپ روی هم (overprint) متن و فرمت‌های مختلف کاربردی، ما قادر به ارائه یک محصول جدید و جالب توجه برای بازار حفاظت از نام تجاری هستیم."

فیلم تغییر رنگ LumaChrome در تأسیسات تولیدی نانوتک در تورسو کِبِک، تولید می‌شود. این شرکت از دو پوشش‌دهنده رسوبی فیلم نازک نوری رول به رول بزرگ با قابلیت فعالیت تا چهار منطقه رسوبی جداگانه به طور همزمان استفاده می‌کند. نانوتک توانایی بی‌نظیری برای تولید فیلم‌های قابل تنظیم با ظرفیت تولید بیش از ۲۵۰ هزار متر مربع فیلم در ماه را داراست.

آزمایش اثربخشی نانوپوششی با خواص ضدباکتری

آزمایش اثربخشی نانوپوششی با خواص ضدباکتری

شرکت گرافن‌سی‌ای آزمایش‌های مستقل در زمینه خواص ضدباکتری پوشش گرافنی خود را با موفقیت انجام داد. از این پوشش می‌توان برای محافظت اماکن عمومی نظیر مترو و سالن‌های ورزشی از گزند عوامل بیماری‌زا استفاده کرد.