رویداد؛ پنجمین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی و دومین جایزه ملی انرژی‌های تجدیدپذیر

پنجمین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی و دومین جایزه ملی انرژی‌های تجدیدپذیر با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در روز 26 آذر ماه سال جاری به صورت آنلاین برگزار می‌شود.
 انرژی‌های تجدیدپذیر

یکی از برنامه‌های اصلی این کنفرانس، اعطای جایزه ملی انرژی‌های تجدیدپذیر است. شرکت‌های فناوری که موفق به ارائه پروژه‌های برتر در این حوزه شوند یا خدمات مهندسی نوآورانه‌ای در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر عرضه کنند، برنده این جایزه خواهند شد. این رویداد در حال حاضر به دلیل همه‌گیری ویروس کووید 19 به صورت آنلاین در روز 26 آذر ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

بررسی چالش‌های پیش‌رو در توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر و ارائه راهکارهایی برای بهبود فضای کسب و کار این حوزه در دوران کرونا و تحریم، از جمله اهداف پیش‌بینی شده برای این رویداد است.

فعالان فناور، صنایع نرم و خلاق، شرکت‌های دانش‌بنیان، استارتاپ‌ها، هسته‌های دانشگاهی و کلیه علاقه‌مندان به حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر از جمله شرکت‌کنندگان در این رویداد هستند. همچنین سازمان‌های بهره‌برداری مانند شرکت‌های برق و شهرداری‌ها نیز در این رویداد سالانه حضور خواهند یافت.

جوایزی نیز به پژوهشگر برتر جوان با سن زیر 35 سال و شخصیت علمی تاثیرگذار منتخب در این رویداد اعطاء خواهد شد.

همچنین نهادهای عمومی، سازمان‌ها، شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع استانی و شهرداری‌های که به انتخاب هیئت داوران، فعالیت مثمری در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر انجام داده‌اند نیز جوایزی دریافت می‌کنند.

بررسی بازار توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر و راهکارهای تحول آن و بررسی روند توسعه فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر در دنیا، یکی دیگر از محورهای این کنفرانس است. در این همایش از  سخنرانان خارجی نیز دعوت شده است تا با حضور در این رویداد نقطه‌نظرات علمی خود را با حاضران به اشتراک بگذارند.

نخستین نمایشگاه در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر نیز که همزمان با این کنفرانس برگزار می‌شود به صورت آنلاین است. غرفه‌ها و فضای نمایشگاه به صورت سه‌بعدی مدل‌سازی شده  است و مشارکت‌کنندگان ضمن دریافت این غرفه‌ها، امکان معرفی محصولات یا خدمات خود، اشتراک گذاری فیلم، عکس و کاتالوگ در غرفه خود را نیز خواهند داشت.

در این نمایشگاه مجازی، امکان گفت و گو و چت بازدید کنندگان از غرفه، حضور در رویدادهای مجازی و برقراری جلسات با سرمایه گذاران و مشاوران و فعالان حوزه‌های انرژی تجدیدپذیر به صورت غیرحضوری پیش‌بینی شده است. علاقه‌مندان تا 30 آبان فرصت خواهند داشت برای ثبت نام در این رویداد فرصت دارند.

فراخوان سرمایه‌گذاری در طرح‌های برتر حوزهٔ انرژی مبتنی بر فناوری‌نانو

فراخوان سرمایه‌گذاری در طرح‌های برتر حوزهٔ انرژی مبتنی بر فناوری‌نانو

صنایع نانوتک آینده (صنتا) با حمایت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و همکاری چالش‌های فناوری و نوآوری (اینوتن) با هدف ایجاد فرصت رشد و سرمایه‌گذاری جهت ارتقاء طرح‌های دانش‌بنیان برطرف‌کننده نیاز بازار و تبدیل آنها به پروژه‌هایی موفق، فراخوان سرمایه‌گذا...