اخبار حوزه شبکه باتری نانو ایران

سیستم خنک‌کننده گرافنی

به‌کارگیری سیستم خنک‌کننده گرافنی در جدیدترین گوشی آنر

آنر در جدیدترین مدل گوشی خود با نام Honor X10 از سیستم خنک‌کننده مبتنی بر گرافن بهره می‌برد.

فرایندهای داخل باتری‌

بررسی فرایندهای داخل باتری‌ها با تصویربرداری MRI

محققین دانشگاه‌های بیرمنگهام و ناتینگهام، برای بهبود کارایی باتری‌های سدیمی فرایندهای داخل باتری‌ها را به وسیله MRI مورد بررسی قرار دادند.

 پوشش نانومتری

افزایش بازدهی و طول عمر پیل‌های سوختی با پوشش نانومتری

گروهی از محققان دانشگاه‌های صنعتی اصفهان و بوعلی سینا همدان با انجام مطالعاتی توانستند با استفاده از پوشش‌های نانومتری روی صفحات دوقطبی فلزی، کیفیت نهایی پیل‌های سوختی و طول عمر آن را افزایش دهند.

باتری‌های لیتیومی

شارژ سریع باتری‌های لیتیومی باعث تخریب آنها می‌شود

پژوهشگران دانشگاه ریورساید به تازگی دریافته‌اند که شارژ سریع باتری‌ها، عمر مفید آن‌ها را کاهش داده و موجب تخریب آن‌ها می‌شود. بنابراین روش جدیدی را برای حل این مشکل ارائه کردند که در طی آن، روند شارژ باتری با افزایش مقاومت داخلی به صورت خودکار قطع...

باتری ارگانیک

مرسدس بنز باعث پیشرفت غیرمنتظره باتری ارگانیک می‌شود

باتری‌های نسل بعدی خودروسازان چنان با محیط زیست سازگار خواهند بود که قابلیت کمپوست شدن خواهند داشت، اما متاسفانه تا تولید انبوه این باتری‌ها 15 سال زمان لازم است.

جنرال موتورز

عرض اندام شرکت جنرال موتورز در صنعت خودروی الکتریکی با تولید نسل جدید باتری‌های لیتیوم یون

استفاده کمتر از کبالت در باتری‌های لیتیومی منجر به کاهش قیمت تمام‌شده آنها و افزایش تقاضا برای استفاده از خودروهای الکتریکی خواهد شد. از همین رو، اخیراً شرکت جنرال موتورز موفق شده با طراحی و ساخت نسل جدید باتری‌های لیتیوم یون، به رقیبی جدی در این ...

 باتری‌های پیشرفته لیتیومی

توسعه باتری‌های پیشرفته لیتیومی با کاربرد در واگن‌های برقی

شرکت‌های نانوفناوری استرالیایی با سرمایه‌گذاری پنج میلیون دلاری اقدام به تولید و توسعه باتری‌های لیتیومی با توانایی شارژ سریع و کاربرد آنها در واگن‌های برقی کردند.

اولین خودروی الکتریکی ایرانی

همکاری شرکت‌های مپنا و سایپا با هدف تولید اولین خودروی الکتریکی ایرانی

تفاهم‌نامه همکاری "توسعه و تولید خودروی الکتریکی" با هدف طراحی، توسعه، تأمین قطعات و تولید خودروی الکتریکی به امضای آقایان عباس علی‌آبادی و سیدجواد سلیمانی، مدیران عامل گروه مپنا و گروه خودروسازی سایپا، رسید.

اکسپندر باتری

نانومحصول ایرانی؛ اکسپندر باتری

شرکت «نانوشیمی نوین ایرانیان» با ارائه اکسپندر باتری حاوی نانوذرات سولفات باریم به بهبود کیفیت باتری‌ها کمک می‌کند.

ظرفیت باتری‌های یون لیتیوم

افزایش ۳۰ درصدی ظرفیت باتری‌های یون لیتیوم

محققان موسسهٔ کارلسروههٔ آلمان پژوهشی را درباره تغییرات ساختاری مواد کاتدی، به منظور تولید باتری‌هایی با انرژی بالا انجام داده‌اند که نتیجهٔ این تحقیقات در مجله Nature communication به چاپ رسیده است.