اخبار حوزه نانوعمران

 اسپری آب‌گریز کننده شیشه

نانومحصول ایرانی؛ اسپری آب‌گریز کننده شیشه

شرکت نانو فراز سپاهان توانسته با بهره‌گیری از دانش فنی و تجربیات متخصصان خود نانوپوشش‌های آب‌گریز قوی و با ماندگاری بالا برای سطوح شیشهای تولید نماید.

کاشی شیشه‌ای دکوراتیو

نانومحصول ایرانی؛ کاشی شیشه‌ای دکوراتیو

شرکت طلوع آوین مهر (آوین) توانسته برای اولین بار کاشی‌های شیشه‌ای نانویی را در کشور تولید کند. در فرآیند ساخت این محصول پس از تولید و برش شیشه، لایه‌ای از مواد نانویی، شامل چند فلز گران‌بها، بر روی شیشه به صورت لمینت قرار می‌گیرد.

سکونتگاه‌های ماژولار

مسابقه؛ طراحی سکونتگاه‌های ماژولار نانوپلیمری برای اسکان موقت شهروندان

شرکت صنایع نانوتک آینده (صنتا) با همکاری آی‌چلنج و با حمایت ستاد توسعه فناوری نانو، شهرداری منطقه 19 تهران و انجمن صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسابقه «طراحی سکونتگاه‌های ماژولار نانوپلیمری برای اسکان موقت شهروندان» را برگزار می‌کند. چنین سکونتگاه‌ه...

روشویی آنتی‌باکتریال

نانومحصول ایرانی؛ روشویی آنتی‌باکتریال

شرکت تولیدی چینی بهداشتی مرجان گاریزات موفق به تولید روشویی آنتی‌باکتریال حاوی نانوذرات اکسیدروی شده است. این محصول با توجه به خاصیت آنتی‌باکتریالی، نیاز به شست وشو و استفاده از مواد شیمیایی را کمتر کرده و در نتیجه شفافیت و رنگ لعاب آسیب کمتری خوا...

جلوگیری از ترک و شیار با بتن آسفالت تقویت‌شده با نانولوله

جلوگیری از ترک و شیار با بتن آسفالت تقویت‌شده با نانولوله

آزمایش‌ها بر روی اولین بخش آزمایشی در جهان از روسازی جاده با استفاده از نانولوله‌های گرافن، ۶۷ درصد افزایش مقاومت در برابر شیار شدگی و ترک‌خوردگی را نشان داده‌اند. گام بعدی در کاربرد صنعتی این فناوری، طراحی یک شبکه جاده‌ای با روسازی تقویت‌شده با ن...

رویداد معرفی نیازهای فناورانه صنعت سرامیک، کاشی و لعاب برگزار می‌شود

رویداد معرفی نیازهای فناورانه صنعت سرامیک، کاشی و لعاب برگزار می‌شود

رویداد دو روزه ارائه نیازهای فناورانه در صنعت سرامیک، کاشی و لعاب با هدف بهم‌رسانی عرضه و تقاضای نوآوری در صنعت سرامیک طی روزهای دوم و سوم بهمن ماه سال جاری در هتل مشیرالممالک یزد به همت صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار می‌شود.

برگزاری دوره آموزشی صنعتی «کاربردهای فناوری نانو در حوزه عمران و ساختمان»

برگزاری دوره آموزشی صنعتی «کاربردهای فناوری نانو در حوزه عمران و ساختمان»

دوره آموزشی صنعتی «کاربردهای فناوری نانو در حوزه عمران و ساختمان» با هدف معرفی توانمندی‌های فناوری نانو ایران و جهان در حوزه عمران و ساختمان به جامعه صنعتی و دانشگاهی کشور، با حمایت ستاد توسعه فناوری نانو پنجشنبه ۱۹ دی‌ماه ۱۳۹۸ با ارائه محققان و ف...

تولید محصول پوششی ضدآب و لکه مصالح ساختمانی

تولید محصول پوششی ضدآب و لکه مصالح ساختمانی

یک شرکت دانش بنیان داخلی موفق به تولید محصولی ضدجلبک، خزه، باکتری، یخ‌زدگی، کپک در مصالح ساختمانی با نام پوشش آب گریز ضدآب و لکه مصالح ساختمانی (NFS_2028) شد که این محصول مشابه خارجی ندارد.

عرضه محصولات نانویی در نوزدهمین نمایشگاه بین‎المللی صنعت ساختمان

عرضه محصولات نانویی در نوزدهمین نمایشگاه بین‎المللی صنعت ساختمان

با حضور محصولات مختلف چند شرکت نانویی در نمایشگاه بین‎المللی صنعت ساختمان، توانمندی‌های حوزه نانو در بخش ساختمان در معرض بازدید علاقه‌مندان این صنعت قرار گرفت.

قیمت اکسید گرافن

آیا اکسید گرافن ارزان می‌شود؟

به گفته شرکت تولید اکسید گرافن آبالونیکس، در صورت افزایش میزان تقاضا و بالا رفتن نرخ تولید، می‌توان قیمت محلول اکسید گرافن را از 800 یورو به ازای هر کیلوگرم به 22 یورو کاهش داد و از آن برای تولید محصولاتی چون بتن و آسفالت بهره برد.