اخبار حوزه مرکز توسعه نانوکامپوزیت ، رنگ و رزین

گرانول پلی‌پروپیلن تقویت‌شده با نانوذرات

نانومحصول ایرانی؛ گرانول پلی‌پروپیلن تقویت‌شده با نانوذرات

شرکت «شمیم پلیمر کوثر» با افزودن نانوذرات به‌عنوان فیلر در ماتریس پلیمر، استحکام مکانیکی و مقاومت در برابر ضربه را در قطعات پلیمری بهبود بخشیده است.

 لاستیک طبیعی گرافنی

خواص لاستیک طبیعی گرافنی آزمایش می‌شود

شرکت فرست گرافن در نظر دارد خواص مکانیکی لاستیک طبیعی از جمله استحکام، مقاومت در برابر پارگی و مقاومت به سایش را پس از ترکیب کردن با گرافن مورد ارزیابی قرار دهد.

 پیش‎بند مطب

نانومحصول ایرانی؛ پیش‎بند مطب

شرکت سبز محیط نانو ارس موفق به تولید پیش بند مطب حاوی نانوذرات شده است. این محصول تجزیه و تخریب پذیر بوده و خواص مکانیکی آن بهبود یافته است.

تولید ظروف آشپزخانه زیست‌تخریب‌پذیر با استفاده از نانوسلولز

تولید ظروف آشپزخانه زیست‌تخریب‌پذیر با استفاده از نانوسلولز

شرکت گرین ساینس الاینس، نانوسلولز و کامپوزیت رزین زیست‌تخریب‌پذیر تولید کرده است که کاملا از زیست‌توده‌های طبیعی تشکیل شده و هیچ‌گونه مشتقات نفتی ندارد. از این مواد می‌توان برای تولید انبوه در دستگاه‌های تزریق و قالب‌گیری استفاده نمود.

ثبت طرح تهیه نانو کامپوزیت پلیمر الیاف کربن تقویت شده

ثبت طرح تهیه نانوکامپوزیت پلیمر الیاف کربن تقویت شده

متخصصان پژوهشگاه فضایی ایران موفق به دریافت گواهی ثبت اختراع طرح تهیه نانوکامپوزیت پلیمر الیاف کربن تقویت شده با نانو ساختار‌ها از مرکز مالکیت معنوی‌-‌سازمان ثبت اسناد و املاک کشور شدند.

عرضه تایرهای دوچرخه‌ گودیر با فناوری گرافن

عرضه تایرهای دوچرخه‌ گودیر با فناوری گرافن

شرکت گودیر (Goodyear) یکی از تولیدکنندگان برجسته لاستیک و تایر، دو مدل تایر دوچرخه فوق‌العاده سبک و با کارایی بالا را با استفاده از فناوری گرافن، به بازار عرضه می‌کند.

تولید چسب نانویی

تولید چسب نانویی برای اتصال قطعات ماهواره به یکدیگر

محققان انگلیسی دو نوع چسب نانویی با هدایت گرمایی بالا و دانسیته رزین کمتر نسبت به دیگر چسب‌های موجود در بازار تولید کردند. این دو نوع چسب دارای استحکام مکانیکی و رسانایی حرارتی مناسبی هستند و برای اتصال قطعات ماهواره‌ها و دیگر قطعات در صنعت هوافضا...

تایرهای زیست‌سازگار فناوران کشور در آستانه ورود به بازار

تایرهای زیست‌سازگار فناوران کشور در آستانه ورود به بازار

یکی از شرکت‌های فناور مستقر در پارک علم و فناوری خراسان جنوبی با کاربردی کردن نانوساختارهای رسی سازگار با مواد پلیمری در تایرهای خودرو، لاستیک‌هایی را عرضه کردند که تا ۵۰ درصد نفوذپذیری تایرها را کاهش داده است و این محققان در حال عقد قرارداد با یک...

قرارداد ناسا برای حمایت از فناوری نانولوله‎های کربنی با استحکام بالا

قرارداد ناسا برای حمایت از فناوری نانولوله‎ های کربنی با استحکام بالا

ناسا تحت برنامه تحقیقات نوآورانه تجاری کوچک، طی قراردادی با شرکت نانوکامپ از تولید مواد نانولوله کربنی با استحکام بالا حمایت می‎کند.