حوزه های صنعتـــی
حوزه های صنعتـــی
گزارش های صنعتی rss_feed
 • مصاحبه
  تاریخ : ۱۳۹۷/۰۴/۲۳ تعداد بازدید :‌ ۷۹۰
  شرکت پالایش پلاسما صنعت برای اولین بار در جهان در مقیاس صنعتی اقدام به استفاده از پلاسمای سرد در تصفیه آب و پساب های صنعتی نموده و بصورت انحصاری دانش فنی مربوطه را بنام خود ثبت نموده است.
  تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ تعداد بازدید :‌ ۱۲۹۵
  مصاحبه‎ای جذاب با مهندس نادری مدیرعامل شرکت فناوران نانومقیاس را ادامه مطلب دنبال کنید.
  تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۲۹ تعداد بازدید :‌ ۲۶۴۱
  دکتر سید حسن توسلی، موسس شرکت تکفام‌سازان طیف نور و عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی، از جمله کسانی است که توانسته فرآیند تبدیل علم به عمل را به خوبی طی کرده و تحولی در زمینه میکروسکوپی و طیف سنجی در کشور به وجود آورد. شرکت تکفام‌سازان طیف نور اولین سازنده میکروسکوپ رامان در کشور بوده و همچنین در زمینه ساخت طیف‌سنج‌های پهن‌باند نیز فعالیت دارد. این شرکت تا کنون در زمینه ساخت و تولید و...
  بیشتر
 • گزارش
  تاریخ : ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ تعداد بازدید :‌ ۳۴
  گزارش پیش رو با هدف بررسی وضعیت تأمین و مصرف کاتالیست‌های صنعت نفت،گاز و پتروشیمی و شناسایی چالش‌ها و فرصت موجود در این مسیر تهیه شده است. علاوه براین سعی شده با استفاده از بررسی‌های انجام شده راهکارهای مناسب جهت توسعه بازار کاتالیست‌های مورد نیاز صنعت نفت، گاز و پتروشیمی ارائه گردد.
  تاریخ : ۱۳۹۷/۰۹/۰۵ تعداد بازدید :‌ ۱۷۰
  بهبود فناوری باتری‎ها منجر به پیشرفت وسایل الکتریکی و ارتقای انرژی‎های تجدیدپذیر گردیده ‌است. به همین دلیل، فناوری باتری به اولویت اصلی بسیاری از شرکت‎ها تبدیل شده و سرمایه‎گذاری عظیمی در این صنعت در حال انجام است و شرکت‎های زیادی تصمیم دارند تا اقدامات مهمی را در این عرصه انجام دهند. البته در این مسیر، مسائل مختلفی مطرح می‎شوند، مثلاً اینکه کدام یک از فناوری‎ها در آینده حکمفرما خواهد شد، عوامل...
  تاریخ : ۱۳۹۷/۰۹/۰۳ تعداد بازدید :‌ ۱۱۱
  معرفی فرصت‌های همکاری و ظرفیت‌های موجود در عرصه‌های بین‌الملل به منظور رشد صادرات محصولات نانو، بسیار حائز اهمیت می‎باشد. از این‎رو این ستاد در سلسه گزارش‎هایی اقدام به انتشار محصولات صادراتی در صنایع مختلف می‎نماید.
  بیشتر
 • مقاله
  تاریخ : ۱۳۹۷/۰۶/۱۳ تعداد بازدید :‌ ۵۵۹
  سطوح آبگریز به دلیل خصوصیات بارزی چون خود-پاکیزگی ، ضد مه و ضد انعکاس مورد توجه بسیاری از پژوهشگران و صنعتگران در حوزه‌های مختلف علمی و صنعتی هستند. در این مطالعه، پیشرفت‌های اخیر در زمینه ی آماده‌سازی سطوح آبگریز به روش‌های ساده، سازوکار و کاربردهای وسیع این سطوح مرور خواهد شد. روش‌های تهیه این سطوح با توجه به انواع آنها، مشتمل بر سرامیک‌های اکسید خاکی ، اثر گلبرگ گل‌های نیلوفر آبی و رز ،...
  تاریخ : ۱۳۹۷/۰۳/۰۹ تعداد بازدید :‌ ۴۹۷
  اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮏ ﭼﺎﭘﯽ زﻣﯿﻨﻪای اﺳﺖ ﺑﺪﯾﻊ ﺑﺮ ﭘﺎﯾﻪ ﺗﺮﮐﯿﺐ ﻣﻮاد ﺟﺪﯾﺪ و ﻓﺮآﯾﻨﺪﻫﺎی ﺗﻮﻟﯿﺪی ﻣﺘﻨﻮع، وﺳﯿﻊ و ﻣﻘﺮون ﺑﻪ ﺻﺮﻓﻪ ﮐﻪ اﻣﺮوزه ﮐﺎرﺑﺮدﻫﺎی زﯾﺎدی ﭘﯿﺪا ﮐﺮده. ﺑﺎرﯾﮑﯽ، وزن ﮐﻢ، سازگاری با محیط زیست، اﻧﻌﻄﺎفﭘﺬﯾﺮی و ﭘﺎﯾﺪاری ﻣﺤﯿﻄﯽ از ﺟﻤﻠﻪ ﻣﻬﻤﺘﺮﯾﻦ ﻣﺰاﯾﺎی اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮏ ﭼﺎﭘﯽ اﺳﺖ.
  تاریخ : ۱۳۹۷/۰۳/۰۷ تعداد بازدید :‌ ۴۰۷
  اگر تصمیم دارید یک استارت آپ علمی راه بیاندازید، چه مسائلی را باید مورد نظر قرار دهید؟ جیمز ویکری سه مورد از مهمترین مسادل این مسیر را مبتنی بر تجربۀ خودش به اختصار بیان می‌کند.
  بیشتر
 • کتاب
  تاریخ : ۱۳۹۷/۰۸/۱۴ تعداد بازدید :‌ ۴۲۴
  با توجه به رسالت کارگروه صنعت و بازار در تجاری سازی فناوری ها و محصولات فناوری نانو و به کارگیری آن‎ها در صنایع، این رو کارگروه تلاش کرده است تا با ایجاد بستری مناسب، زمینه همکاری شرکت های متقاضی صنعتی و شرکت های دارنده فناوری را آماده سازد. در این گزارش برخی از پروژه‎های موفق صنعتی در زمینه فناوری نانو در سال 97 منتشر شده است.
  تاریخ : ۱۳۹۴/۰۸/۰۵ تعداد بازدید :‌ ۳۹۹۷
  ویرایش دوم کتاب «محصولات فناوری نانو ساخت ایران» در سه بخش و ۱۵۸ صفحه توسط ستاد ویژه توسعه فناوری نانو تدوین و منتشر شده است. این کتاب با هدف معرفی محصولات و تجهیزات فناوری نانو ساخت داخل تهیه شده است و اطلاعات جامعی از محصولات داخلی را شامل می‌شود.
  تاریخ : ۱۳۹۴/۰۱/۱۵ تعداد بازدید :‌ ۴۳۸۶
  کتاب محصولات فناوری نانو ساخت ایران با هدف معرفی محصولات و تجهیزات فناوری نانو ساخت داخل تهیه شده است. کتاب به طور کلی شامل دو بخش است؛ معرفی محصولات فناوری نانو و تجهیزات فناوری نانو.
  بیشتر
 • یادداشت های سایت رصد
  تاریخ : ۱۳۹۷/۰۱/۱۴ تعداد بازدید :‌ ۱۴۲۷
  بهره‎گیری از فناوری نوظهور در جهان، راه حلی متداول در بهبود کیفیت محصولات تولیدی و همچنین افزایش ارزش افزوده کالاها می‎باشد. انتظار می رود در سال 97 در راستای «حمایت از کالای ایرانی»، مسیر تولیدات داخلی در صنایع مختلف از ایستگاه فناوری نانو گذر کرده و به ارتقا کیفیت محصولات، جلب رضایت مشتریان و افزایش استفاده از محصولات داخلی بیانجامد.
  تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۲۱ تعداد بازدید :‌ ۳۰۷۵
  کشور ایران با بحران جدی آب مواجه است این مساله بیش از آنکه ناشی از کمبود منابع آب باشد به مدیریت نادرست آن برمیگردد. بکاربردن راهکارهای علمی در این شرایط می تواند در به تعویق انداختن این مساله موثر باشد
  بیشتر