توسعه نانوپوشش‌های سخت و مقاوم برای قالب‌های دایکست

توسعه نانوپوشش‌های سخت و مقاوم برای قالب‌های دایکست

اطلاعات فنــاور

مهندسی سطح سوین پلاسما

مهندسی سطح سوین پلاسما

شماره ثبت : 38057

پست الکترونیک : sp-pvd-co@istt.ir‎

وب سایت : http://sevinplasma.ir‎

فناوری «رسوب فیزیکی بخار[1]» موسوم به PVD یکی از فناوری‌های پیشرفته برای ایجاد پوشش‌های بسیار نازک روی فلزات و آلیاژهای مختلف است که می‌تواند به افزایش چشمگیر مقاومت آن‌ها در برابر خوردگی یا سایش منجر شود.


اطلاعات متقاضی

ریخته گری آلومینیوم ایران خودرو

شماره ثبت : 165670

شرکت ریخته گری آلومینیوم به منظور تولید قطعات ریخته‌گری آلومینیوم موتوری و قوای محرکه مورد مصرف انواع محصولات سواری   بنیان‌گذاری شده است.

نحوه همکاری

قرارداد پیمانکاری

کارگزار این پروژه جناب آقای صالحی بودند که به عنوان شخص حقیقی مشغول فعالیت به عنوان کارگزار ستاد ویژه توسعه فناوری نانو هستند.وی در طی بررسی‌های اولیه خود متوجه شد که شرکت ریخته‌گری و آلومینیوم ایران خودرو در زنجان در زمینه پوشش‌دهی قالب‌هایش با مشکلاتی روبرو است. از این رو وی در گام اول، از طریق دوستان و آشنایان خود موفق شد که با مدیر کارخانه ملاقات داشته باشد و از خط تولید کارخانه نیز بازدید کند. آقای صالحی در دیدار با مدیر کارخانه توضیحاتی در مورد پوشش‌های دایکست که توسط برخی از شرکت‌های نانویی بر روی قطعات اعمال می‌شوند را ارائه کرد. در این میان با توجه به اینکه شرکت ریخته‌گری در زمینه پوشش‌دهی قالب‌های خود مشکلات متعددی داشت بنابراین آمادگی کامل برای همکاری را داشت. براساس توافق بین طرفین مقرر شد که در گام اول شرکت ریخته‌گری چند قالب و بدنه قالب را به عنوان نمونه در اختیار شرکت سوین پلاسما قرار بدهد تا به‌عنوان نمونه و به صورت رایگان بر روی آن‌ها پوشش اعمال کند. سپس قالب‌ها را برای تست و بررسی بیشتر در اختیار شرکت ریخته‌گری قرار دهد و در صورت تایید عملکرد سوین پلاسما و مناسب بودن کیفیت پوشش‌ها  همکاری بین آن‌ها به صورت رسمی شروع شود. عملکرد پین‌ها 8 تا 10 برابر افزایش یافته بود و متعاقبا هزینه‌ها و میزان توقف خط را به همین میزان کاهش می‌دهد.  در نهایت پس از اعلام رضایت کلی ریخته‌گری از پین‌ها پوشش داده شد مجدداً تقاضا ساخت و پوشش‌دهی 27 پین دیگر را به کارگزار ارائه کردند. در ادامه قائم مقام شرکت ریخته‌گری به کارگزار پیشنهاد کرد که سوین پلاسما پیش‌فاکتور ساخت و پوشش‌دهی 400 پین را آماده و به ریخته‌گری تحویل دهد تا هزینه آن‌ها با نمونه‌های خارجی مقایسه شود و تصمیم نهایی را اخذ کند. 

اطلاعات تقاضا

پوشش دهی قالب‌های تولید قطعات در صنعت دایکست به منظور رفع مشکل خوردگی و سایش سطح قالب‌ها

در صنعت دایکست، قالب‌های تولید قطعات که ارزش بالایی داشته و در فرایند تولید حرف اول را می‌زنند،  بواسطه وجود مواد خورنده، تنش‌های حرارتی، وجود ذرات سیلیس و مواد مذاب و فشار ایجاد شده در ریخته گری، در فرایند دایکست سریع‌تر از حد انتظار مورد انواع تخریب نظیر سایش، خوردگی و ... قرار گرفته و فرسوده می‌شوند. این موضوع علاوه بر اینکه منجر به ایجاد اختلال در چرخه تولید می‌شود از طرف دیگر هزینه‌های تولید را به خاطر بالا بودن هزینه‌های تعویض قالب‌ها افزایش می‌دهد. از این رو شرکت‌های فعال در صنعت دایکست همواره به دنبال روش‌ها و پوشش‌هایی هستند که مشکل خوردگی و سایش سطح قالب‌های خود را کاهش دهند.

اطلاعات فناوری

خدمات پوشش دهی سخت و مقاوم بر روی قالب های فلزی

فناوری «رسوب فیزیکی بخار » موسوم به PVD یکی از فناوری‌های پیشرفته برای ایجاد پوشش‌های بسیار نازک روی فلزات و آلیاژهای مختلف است که می‌تواند به افزایش چشمگیر مقاومت آن‌ها در برابر خوردگی یا سایش منجر شود. در این فرایند، یک یا چند عنصر یا آلیاژ فلزی و شبه فلزی در محفظه خلاء تحت فرایند تبخیر یا پراکنش قرار می‌گیرد و با یونیزاسیون آن‌ها، محفظه خلا با پلاسمای اکتیو فلزی پر می‌شود. سپس با ورود یک یا چند گاز (مانند Ar, N, C2H2) عناصر غیرفلزی (مانند نیتروژن و کربن) در تماس با عناصر فلزی و شبه فلزی، ذرات پایه پوشش را تشکیل می‌دهند. سپس با شتاب‌دادن و رسوب ذرات روی سطح قطعه مورد نظر، پوشش در قالب یک لایه نازک روی سطح قطعه شکل می‌گیرد. این پوشش‌ عموماً دارای خواص و ویژگی‌های منحصر به فردی است که متأثر از ترکیب پوشش و شرایط لایه‌نشانی می‌باشد. از ترکیبات متداول برای ایجاد پوشش‌های مقاوم در روش رسوب فیزیکی بخار می‌توان به ترکیبات پایه تیتانیوم (مانند TiC, TiN, TiCN)، پایه کروم (مانند CrN) و پایه زیرکونیوم (مانند ZrN) اشاره کرد.