واسطه IdeaConnection

نهادهای‌ میانجی در طی سال‌های اخیر نقش فعالی را در سیستم نواوری ایفا کرده‌اند. IdeaConnection به عنوان یکی از نهادهای میانجی (واسطه‌ای) به دنبال ایجاد ارتباط بین شرکت‌های فعال در حوزه فناوری‌‌های برتر با افراد خلاق و نوآور در سراسر جهان است تا از این طریق زمینه بهبود هرچه بیشتر محیط زندگی بشر را فراهم کند.

موسسه IdeaConnection در سال 2007 در کانادا تاسیس شد. ماموریت موسسه " فراهم کردن امکان دسترسی به راه‌حل‌های هوشمندانه، به موقع و مقرون به صرفه برای مشتریان، تا توانمندی آن‌ها برای بهبود قابل توجه در ارائه خدمت به بشر افزایش یابد".  این موسسه چالش‌هایی را از شرکت‌های بزرگ و کوچک می‌گیرد و امکان دسترسی به خلاق‌ترین و نوآورترین افراد در سراسر جهان که پتانسیل و توانمندی کار مشترک برای رفع مشکلات و توسعه نواوری را دارند، فراهم می‌کند. مشتریان اصلی IdeaConnection شرکت‌های (در هر اندازه‌ای) فعال در عرصه فناوری‌های برتر هستند.  IdeaConnection به دنبال شناسایی بهترین فناوری‌های نوظهور برای مشتریانش است.

حوزه‌هایی که IdeaConnection در آن‌ها فعالیت می‌کند و راه‌حل‌هایی را برای مشتریانش ارائه می‌دهد شامل حوزه‌هایی مانند  فناوری نانو، دنیای مجازی، بیوشیمی، بازاریابی و جامعه‌شناسی هستند. در این موسسه افراد به صورت مشترک و در قالب تیم‌‌هایی از طریق اتاق فکر مجازی  به بررسی راه‌حل‌های مختلف برای مشکلات مطرح شده از سوی متقاضیان می‌پردازند.

شایان ذکر است با توجه به اهمیت محرمانه بودن اطلاعات متقاضیان بنابراین اسم طرفین همکاری به صورت محرمانه باقی می‌ماند و صرفاً افراد علاقمند به همکاری برای رفع یک مشکل به صورت غیرمستقیم با متقاضی ارتباط برقرار می‌کنند. علاوه هویت طرفین همکاری، اطلاعات مربوط به چالش و همچنین راه‌حل ارائه شده برای هر چالش به صورت محرمانه باقی می‌ماند. این اقدام باعث می‌شود که زمینه سوء استفاده برای ارائه‌دهندگاه راه‌حل و ارائه آن به رقبای شرکت متقاضی وجود نداشته باشد.  

در IdeaConnection افرادی خلاق و نوآور با مشاهده اطلاعات مربوط به چالش شرکت‌های متقاضی در صورتی که توانایی رفع آن را داشته باشند، آمادگی خود را اعلام می‌کنند. در این میان  IdeaConnection به منظور تعریف دقیق نیاز و مشکل متقاضی به آن‌ها در تعریف دقیق‌تر چالش‌هایشان کمک می‌کند. این اقدام باعث می‌شود که تلاش افراد خلاق و نوآور به صورت دقیقاً بر نیاز متقاضی متمرکز شود. در مجموع هر چالش توسط تیم مشخصی از افراد خلاق و بر اساس  تخصص‌ آن‌ها برای رفع مشکل و میزان علاقمندی‌شان  برای اختصاص انرژی برای کارهای تیمی و ارائه راه‌حل‌های با بالاترین کیفیت و انجام به موقع کار، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در  IdeaConnection  قبل از همکاری هیچ بحثی در مورد هزینه پروژه مطرح نمی‌شود و صرفاً پس از ارائه راه‌حل، ارزش آن توسط متقاضی تعیین می‌شود. در این موسسه متقاضی تا زمانی که راه‌حل مناسب را دریافت نکند هیچ‌گونه هزینه‌ای پرداخت نمی‌کند و بنابراین متحمل هیچ‌گونه ریسکی نیست. بعد از ارائه راه‌حل به متقاضی و پرداخت هزینه از سوی متقاضی، مالکیت دارایی فکری نیز به متقاضی واگذار می‌شود.

در مجموع IdeaConnection به شرکت‌ها، دولت‌ها و دیگر سازمان‌ها در یافتن فناوری‌های نوظهور برای رفع نیازهایشان کمک می‌کند. هر نیاز متقاضیان برای بالغ بر 80000 همکار و متخصص IdeaConnection در سراسر دنیا ارسال می‌شود. از جمله شرکت‌های متقاضی و همکار موسسه می‌توان به  شرکت‌های فوجیتسو،مک‌کینزی ونایک اشاره کرد.

filereader.php?p1=main_cfcd208495d565ef6

منبع مطلب
فراخوان سرمایه‌گذاری در طرح‌های برتر حوزهٔ انرژی مبتنی بر فناوری‌نانو

فراخوان سرمایه‌گذاری در طرح‌های برتر حوزهٔ انرژی مبتنی بر فناوری‌نانو

صنایع نانوتک آینده (صنتا) با حمایت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و همکاری چالش‌های فناوری و نوآوری (اینوتن) با هدف ایجاد فرصت رشد و سرمایه‌گذاری جهت ارتقاء طرح‌های دانش‌بنیان برطرف‌کننده نیاز بازار و تبدیل آنها به پروژه‌هایی موفق، فراخوان سرمایه‌گذا...