حوزه های صنعتـــی
حوزه های صنعتـــی
مشاهده خبر

ارائه‌ی محصولات اولین دستگاه چاپگر الکترونیک چاپی در نمایشگاه ساخت ایران

تاریخ خبر : ۱۳۹۷/۱۰/۱۲ تعداد بازدید : ۵۲
تعداد رای : ۰
در ششمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران که از 3 تا 6 دی ماه‌ 97 در نمایشگاه بین‌المللی برگزار شد، شرکت رویال توسعه پایدار محصولات ساخته شده با اولین دستگاه چاپگر الکترونیک چاپی ایرانی را برای علاقه‌مندان عرضه کرد.

شرکت رویال توسعه پایدار در ششمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران از محصولات تولید شده با استفاده از دستگاه چاپگر الکترونیک چاپی ساخت خود رونمایی کرد. این شرکت با استفاده از این چاپگر انواع گرم‌کن‌ها را برای مصارف مختلف تولید کرده ‌است؛ برای مثال گرم‌کن‌هایی که قابلیت استفاده در صندلی خودرو، تشک خواب و لباس را دارا هستند. همچنین از این فناوری می‌توان برای تولید گرم‌کن‌های قابل حمل بیمارستانی استفاده کرد.

مهندس علی قراخانی مدیر عامل شرکت رویال توسعه پایدار درباره‌ی برنامه‌های این شرکت در نمایشگاه ساخت ایران گفت: ”در نمایشگاه ساخت ایران قصد داشتیم هم برای گرم‌کن‌های تولید شده با دستگاه چاپگر بازاریابی کنیم و هم خود دستگاه چاپگر را به صنایع مختلف معرفی و عرضه کنیم. البته قرار است به زودی نسخه‌ی ارزان‌تر این دستگاه چاپگر با قابلیت تولید انبوه محصولات ساخته و به بازار عرضه شود. در حال حاضر این مدل چاپگر قابلیت استفاده در مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی را دارا بوده و می‌توان از آن برای کارهای علمی استفاده نمود.“

قراخانی درباره‌ی استفاده از فناوری‌ نانو در این چاپگر افزود: ”ما از جوهرها و رنگ‌های نانویی برای تولید محصول با چاپگر استفاده می‌کنیم.“

مدیرعامل شرکت رویال توسعه پایدار درباره‌ی بازار گرم‌کن تولید شده با این چاپگر گفت: ”این گرم‌کن‌ها در صنایع مختلف نظیر ورزشی، خودرو و بیمارستان کاربرد دارند. همچنین می‌توان با آن کف‌پوش‌های گرم‌کننده‌ی کف ساختمان تولید کرد؛ از این رو در مناطق سردسیر این محصول را می‌توان برای کف خانه‌ها استفاده نمود. مذاکراتی با شرکت‌هایی از ترکیه و روسیه برای خرید این محصول به منظور استفاده در کف ساختمان انجام شده‌ است.“

این دستگاه چاپگر به منظور تولید محصولات حوزه‌ی الکترونیک چاپی در شرکت دانش بنیان رویال توسعه پایدار ساخته شده و به مرحله‌ی بهره‌برداری رسیده است. در این فناوری با استفاده از نانوجوهر‌ها امکان ساخت افزاره‌های الکترونیک انعطاف‌پذیر و ارزان فراهم ‌می‌شود. در حال حاضر امکان چاپ انواع مدارات چاپی و انعطاف‌پذیر، برچسب‌های RFID، گرمکن‌های انعطاف‌پذیر، حسگرهای انعطاف‌پذیر به همراه قابلیت تحقیق و توسعه روی سایر کاربردهای حوزه‌ی الکترونیک چاپی توسط این دستگاه وجود دارد.

با بومی‌سازی دانش ساخت این دستگاه در مقیاس صنعتی، هم اکنون قابلیت ساخت و ارائه‌ی تجهیزات و ماشین‌آلات صنعتی به منظور تولید انواع محصولات تجاری حوزه‌ی الکترونیک چاپی در کشور میسر شده ‌است. لازم به ذکر است که فناوری ساخت این تجهیزات در اختیار چند کشور محدود اروپایی و آمریکایی در کنار کشورهای ژاپن و کره‌جنوبی بوده که با تولید این محصول، ایران نیز به این حوزه ورود پیدا کرده ‌است.

با توجه به بازار 30 میلیارد دلاری محصولات الکترونیک چاپی و نیز پیش‌بینی بازاری بالغ بر 75 میلیارد دلار تا سال 2027 در کنار عدم نیاز به زیرساخت‌های پیچیده و توانمندی‌های موجود داخلی، محصولات حوزه‌ی الکترونیک چاپی از اهمیت به‌سزایی در رشد و توسعه‌ی صنعت نانو در کشور برخوردار خواهند شد.

گفتنی است این دستگاه با سطح حمایتی یک در نمایشگاه ساخت ایران ارائه شد و دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی از یارانه‌ی ۴۰ درصد معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای خریداری دستگاه برخوردار بودند.

 

دستگاه چاپگر الکترونیک چاپی ساخت شرکت رویال توسعه پایدار

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)