حوزه های صنعتـــی
حوزه های صنعتـــی
مشاهده خبر

معرفی شرکت استارتاپ Ionic Materials

تاریخ خبر : ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ تعداد بازدید : ۱۲۸
تعداد رای : ۰
شرکت Ionic Materials از سال 2012 در زمینه ساخت الکترولیت‎های جامد فعالیت می‎کند و توانسته الکترولیتی تهیه کند که با سرمایه گذاری شرکت‎های بزرگ خودروسازی مواجه شده است.

این شرکت در سال 2012 با تمرکز بر ارتقای الکترولیت‎های غیرآتشگیر برای باتری‎های لیتیم-یون احداث شد. میزان سرمایه‎گذاری در این شرکت به بیش از 65 میلیون دلار با وجود شرکت‎هایی نظیر Renault، Nissan، Mitsubishi، Hyundai و Kleiner Perkins می‎رسد.

مایکل زیمرمن (Michael Zimmermann)، مدیر اجرایی و مؤسس شرکت Ionic Materials بیان می‎کند که الکترولیت‎های مایع در باتری‎های فعلی لیتیم-یون نقش بزرگراهی را برای الکترون‎ها ایفا می‎کند. مشکلی که برای این الکترولیت‎ها وجود دارد این است که در صورت وقوع اتصال کوتاه در باتری، منفجر می‎شوند. او ادعا می‎کند که راهی را برای غلبه بر این مشکل پیدا کرده که مربوط به الکترولیت‎های پلیمری غیرآتشگیر است. طبق این ادعا، باتری‎سازان می‎توانند به راحتی و با صرفه کاملاً اقتصادی این الکترولیت‎های جامد را در باتری‎های فعلی بکار بگیرند (بدون اینکه تغییری در طراحی نیاز باشد). از طرفی می‎توان باتری‎هایی با دانسیته انرژی بیشتر را برای خودروها و وسایل الکتریکی فراهم آورد. الکترولیتی که در این شرکت تهیه شده از نوع پلیمری است که به هیچ عنوان آتش نمی‎گیرد. سلی که بدین ترتیب تهیه می‎شود، بازده باتری را ارتقا داده و قیمت تمام شده را با توجه به اینکه سیستم خنک‎کننده و مدیریت بهتری دارد، کاهش خواهد داد.

البته به دلیل رقابتی که وجود دارد، علاقه‎ای به ارائه مشخصات این پلیمر مشاهده نمی‎شود. با این حال، اختراعاتی که در این موضوع ثبت شده‎اند، نشان می‎دهند که ساختار الکترولیت می‎تواند از رزین‎های کریستالی نظیر پلی‎فنیلن سولفید، پلی‎فنیلن اکسید، پلی‎اتر اترکتون و پلی‎سولفون باشد. این شرکت، رزین‎ها را با مواد یونی و دوپانت‎هایی ترکیب کرده و سپس آن را در قالب فیلمی نازک تهیه می‎کند.

در یک باتری لیتیم-یون، یون‎های موجود از آند گرافیت با گذر از الکترولیت به سمت کاتد رفته و جداکننده نیز مانع از اتصال الکترودها به یکدیگر می‎شود. فلذا الکترولیت جامد این شرکت، علاوه بر هدایت یون‎ها، نقش فیلم جداکننده را هم انجام می‎دهد.

برای تقریباً 30 سال، زیمرمن به عنوان یکی از اعضای دانشگاه تافس (Tufts) فعالیت می‎کند. از زمان آغاز به کار این شرکت، 65 میلیون دلار جذب سرمایه شده و شرکت‎هایی نظیر A123 و Total از جمله سرمایه‎گذاران آن به شمار می‎روند. فرمولاسیون‎های دیگری نیز برای پلیمرها در باتری‎های با توان بالا مد نظر است که این شرکت را به رقیبی جدی در توسعه الکترولیت‎های جامد مبدل خواهد کرد.

 

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)