حوزه های صنعتـــی
حوزه های صنعتـــی
مشاهده خبر

ساخت باتری فلوئورید توسط شرکت هوندا

تاریخ خبر : ۱۳۹۷/۱۱/۰۷ تعداد بازدید : ۸۳
تعداد رای : ۰
باتری‎های فلوئوری می‎توانند جایگزین مناسبی برای باتری‎های لیتیم-یون فعلی باشند و انرژی بسیار بیشتری را در مقایسه با آنها تأمین کنند.

طبق نظر محققان، باتری یون فلوئورید می‎تواند جایگزین مناسبی برای باتری‎های لیتیم-یون باشد.

همچنان که خودروسازان به دنبال تولید خودروهای الکتریکی بیشتر هستند، تلاش روزافزونی هم برای تهیه باتری‎های بهتر انجام می‎گیرد. در این راستا، اخیراً شرکت هوندا ادعا کرده که موفقیت عظیمی در این عرصه کسب کرده است. شرکت خودروسازی هوندا با همکاری مؤسسه فناوری کالیفرنیا (Caltech) و آزمایشگاه ناسا (JPL) ادعا کرده که نمونه جدیدی از باتری‎های یون فلوئورید را ساخته که بهتر از باتری‎های لیتیم-یون کار کرده و اثرات زیست محیطی بهتری دارد.

باتری یون فلوئورید، برخی مشکلات اساسی مربوط به باتری‎های لیتیم-یون امروزی را رفع کرده است. دانسیته انرژی این باتری 10 برابر بیشتر از باتری‎های لیتیم-یون است و لذا می‎تواند الکتریسیته بیشتری را در حجم یکسان تولید کند. بنابراین یک خودروی الکتریکی می‎تواند مسافت بیشتری را طی کند. همچنین این باتری‎ها مشکل ایمنی نظیر افزایش حرارت و نیاز به فلزات نادر مثل لیتیم و کبالت را ندارند.

وزن اتمی پایینِ فلوئور باعث شده تا باتری‎های فلوئوریدی کارایی بهتری را نشان دهند. محدودیتی که برای این باتری‎ها وجود دارد این است که در دمای 150 درجه سلسیوس (320 درجه فارنهایت) کار می‎کنند.

اما شرکت هوندا ادعا کرده که راهی را برای کارکرد این باتری‎ها در دمای اتاق پیدا کرده است. به نحوی که می‎توان از الکترولیت فلوئوریدی در این باتری‎ها استفاده کرد.

البته این باتری فعلاً در مقیاس آزمایشگاهی تولید شده و تا مرحله تجاری‎سازی زمان زیادی دارد.

 

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)